Wybór odpowiedniej farby ściennej

Wybór odpowiedniej farby ściennej

Kiedy planujemy remont swojego mieszkania i chcemy odmalować ściany w pomieszczeniach, koniecznie powinniśmy zadbać zawsze o to, aby wybierać farby ścienne najwyższej jakości. Jest to bardzo ważne, ponieważ właściwie od tego zależy powodzenie naszego remontu. Należy zwracać przede wszystkim uwagę na konsystencję farby oraz to, czy dobrze kryje ona wszystkie kolory. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku intensywnych kolorów.

Warto zadbać o swój czas i swoje zdrowie. Z dobrej jakości farbą niekiedy wystarczy jedynie dwukrotnie pomalować ściany farbą. W innych wypadkach, czasami trzeba ten krok powtarzać nawet kilka razy. Tańsze farby występują w identycznych kolorach, jak te lepsze, jednakże znacznie różnią się od nich swoimi właściwościami. Prawdziwi profesjonaliści polecają zaledwie kilka marek, które proponują sprzedaż farb.

Matowe wykończenie farby do ścian

Warto zwrócić poza tym uwagę również na to, czy farba jest matowa. Większość producentów oferuje swoim klientom różne stopnie matu. Wybierając farby bez połysku, zapewniamy sobie idealny wygląd naszych ścian. Nie odbija się bowiem od nich w ogóle światło ani słoneczne, ani też sztuczne. Dzięki temu, na ścianach nie widać żadnych nierówności i ich wad. Jest to trik, który od wielu lat stosują architekci w swoich wnętrzach. Warto pomyśleć o nim i wykorzystać go również w swoim domu.

Praktyczna farba

Koniecznie należy również pomyśleć o tym, aby farba była po prostu praktyczna. Ostatnio na rynku pojawiły się farby, które można zmywać. Pokryte nimi  ściany można normalnie myć wilgotną gąbką lub szmatką. Pozwala to na zachowanie czystych i świeżych ścian przez długie lata, dlatego są to doskonałe farby do pokoju dziecięcego. Sprawdza się to w pomieszczeniach takich jak pokój dziecięcy, kuchnia, czy przedpokój. Warto jednak wybrać taką farbę do każdego pomieszczenia w domu. Poza tym, do łazienki i kuchni wybierajmy zawsze farby odporne na wilgoć. Do pokoju dziecięcego zaś decydujmy się jedynie na farby przeznaczone do pomieszczeń, w których mieszkają alergicy. Są to farby bez jakiegokolwiek zapachu, nie drażnią więc dziecka. Duży wybór różnego rodzaju farb, w setkach kolorów można znaleźć na stronie internetowej dulux.pl. Można tam również zrobić zakupy, bez wychodzenia z domu.

Sprawdź testery: https://sklep.duluxpolska.pl/produkt/easycare

Dodaj komentarz