Jak zapewnić dziecku dobry wypoczynek?

Jak zapewnić dziecku dobry wypoczynek?

Turystyka młodzieżowa to współcześnie kolonie, obozy młodzieżowe czy wyjazdy językowe i tematyczne. Jaki rodzaj wypoczynku będzie najlepiej dostosowany do potrzeb naszego nastolatka?

Tradycyjne obozy i kolonie

Ten rodzaj wypoczynku właściwie nie zmienił się od czasów naszej młodości. Kolonie są tu zaprojektowane dla najmłodszych dzieci, gdzie sposób organizacji czasu wolnego jest definiowany pod kątem ich potrzeb wypoczynkowych. Obozy przeznaczone są zaś dla nieco starszej młodzieży. W obu tych przypadkach wypoczynek jest zorganizowany w podobny sposób. Organizator wybiera atrakcyjną lokalizację, która mieści się nad morzem, jeziorem czy w górach. Zapewnia on pewien program samego pobytu, ale całość obozu nastawiona jest raczej na wypoczynek dzieci. Możemy tutaj liczyć na to, że organizator poza wysłaniem dzieci na plażę i zapewnieniem im pobytu, zorganizuje dodatkowo wycieczkę autokarową, pieszą, podchody nocne czy ognisko, a może dyskotekę.

Obozy tematyczne i językowe

Nieco innymi prawami rządzi się turystyka młodzieżowa oparta na przewodnim motywie tematycznym. Tutaj także celem nadrzędnym jest wypoczynek dziecka, ale jest on bardziej aktywny. W przypadku wyjazdów językowych chodzi oczywiście o naukę języka obcego. Dziecko wyjeżdża do danego państwa, gdzie przechodzi intensywny kurs nauki języka. Nie jest to jednak nauka znana nam z ław szkolnych. Dziecko po prostu wchodząc nieustannie w interakcje z rówieśnikami, jest niejako zmuszone do posługiwania się obcym językiem. Z kolei obozy tematyczne zostały zaprojektowane dla osób, które są w stanie zdefiniować trwałe i silne hobby. Ich pasją jest na przykład piłka nożna czy koszyków, kochają taniec lub aktorstwo. W takim przypadku organizator organizuje całość wypoczynku wokół tego hobby. Dziecko może tu liczyć oczywiście na czas wolny i możliwość korzystania z wszelkich uroków, jakie ma na przykład kąpiel w jeziorze, ale główny czas organizowany będzie wokół tematu przewodniego obozu. Ten rodzaj obozów młodzieżowych należy niestety do nieco kosztowniejszych.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Turystyka

Dodaj komentarz