Jak znaleźć dobrą pizzerie

Jak znaleźć dobrą pizzerie

Każdy z nas ma indywidualne preferencje dotyczące dobrej czy doskonałej pizzerii, ale jednocześnie wszyscy się zgodzimy że istnieje standard tego czym musi się cechować dobra pizza. Białystok, Wrocław, Warszawa czy Kraków w każdym mieście znajdziemy przynajmniej jeden lokal tego typu, który będzie spełniał nasze wyśrubowane kryteria.

Wyznacznikiem dobrej pizzy, przynajmniej w większości opinii jest samo ciasto. Najczęściej oczekujemy, że będzie ono cieniutkie jak papier. Dzięki temu poczujemy smak sosu pomidorowego i innych składników pizzy. Drugim argumentem za cienkim ciastem jest to, że pizza spożywana na takim cieście nie zapycha. Ergo jemy faktycznie pizze, a nie samo ciasto. Rozmiar tegoż to jednak nie wszystko. W dobrej jakości pizzerii ciasto powinno być przygotowane na dzień przed włożeniem do pieca. Dzięki temu można dodać mniej drożdży, bo ciasto ma czas na wyrośnięcie. I znowu, zabieg ten pozwala nam serwować ciasto miękkie oraz lekkie, dzięki czemu nie czujemy ociężałości na żołądku po zjedzeniu pizzy.

Dobra pizzeria to taka, gdzie nie stosuje się zasady im więcej, tym lepiej. Wbrew osądowi niektórych nie wolno nam przesadzać z dodatkami. Raz, że dobrze zrobione, cieniutkie ciasto, nie utrzyma ich, a dwa, że mnogość smaku nie pozwala nam wychwycić specyficznego charakteru pizzy. Najkorzystniej jest stosować dwa lub maksymalnie trzy, cztery dodatki. Wyjątek można zrobić dla pizzy, która ma ambicje reprezentować amerykańską kuchnię. Tam ociekający ser i masa dodatków jest znakiem rozpoznawczym. Niezwykle ważne jest też to aby zastosowane dodatki wyglądały, i oczywiście smakowały jak świeże. Ostatecznie należy też zwrócić uwagę na piec, w jakim przygotowywana jest pizza. Najlepszy będzie oczywiście piec, opalany drewnem. Dzięki temu pizza ma delikatny zapach dymu a wyrośnięte ranty podpieczone i chrupkie. Temperatura w takim piecu dochodzi do 400 stopni, więc wystarczy chwila i pizza jest gotowa. Jeżeli stwierdzimy, że wszystkie warunki zostały spełnione, to pozostaje nam się tylko rozejrzeć i stwierdzić czystość lokalu, w którym przyjdzie nam jeść.

Zobacz więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/bialystok-atrium-biala

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz