Co zrobić, aby temu zapobiegać?

Co zrobić, aby temu zapobiegać?

Przede wszystkim nie bójmy się aktywności także w porze jesienno-zimowej. Oprócz jej wielu znanych zalet aktywność wykonywana na świeżym powietrzu w okresie jesienno-zimowym poprawia naszą odporność oraz zwiększa wydzielanie wcześniej wspomnianej serotoniny.

Więc dzięki aktywności fizycznej jesteśmy w stanie wyeliminować aż dwa czynniki wpływające na wzrost masy ciała w tym okresie. Pamiętajmy o zdrowej, zbilansowanej diecie. To mit, że w okresie jesienno-zimowym nasz organizm potrzebuje więcej kalorii. Nasze zapotrzebowanie energetyczne jest takie samo jak wiosną i latem.

Witamina D wskazana

Jeśli nasza aktywność drastycznie spada, zapotrzebowanie energetyczne wręcz się zmniejsza. Suplementacja witaminy D – to bardzo ważny element, aby w tym okresie uniknąć efektu nagromadzenia dodatkowych kilku niechcianych kilogramów. Jak natomiast poradzić sobie z nadmiernym wydzielaniem melatoniny? Tutaj również pomoże aktywność fizyczna. Dzięki niej znikną nasze pochmurne nastroje. Dobrym rozwiązaniem może również okazać się fototerapia. Warto rozważyć zakup do domu paru gadżetów emitujących światło imitujące promienie słoneczne. .

Wirtualny świat zaprasza

Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Powiązane artykuły:

Dodaj komentarz