Orlen szykuje się do wydobycia z nowego złoża. Inwestycja na Morzu Północnym

Orlen szykuje się do wydobycia z nowego złoża. Inwestycja na Morzu PółnocnymOrlen Upstream Norway, spółka należąca do Grupy Orlen, ogłosiła rozpoczęcie przygotowań do wydobycia ze złoża Cerisa na Morzu Północnym. Start eksploatacji planowany jest na 2027 rok. Złoże, odkryte zaledwie dwa lata temu, ma przynieść polskiej firmie 8,5 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, w tym około 0,8 miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego. To kolejny krok w ekspansji Orlenu na norweskim rynku i znaczące wzmocnienie jego pozycji w sektorze energetycznym.

Źródło: Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *