Styl industrialny stał się w ostatnich latach niezwykle modny. Z początku polegał przede wszystkim na urządzaniu wnętrz opuszczonych fabryk tak, aby nie zatraciły one swojego pierwotnego charakteru. Ponieważ bardzo chętnie żyli tak artyści, takie aranżacje pomieszczeń dość szybko stały się synonimem wolności i indywidualizmu. Obecnie nie musimy już wynajmować mieszkania w dawnej fabryce, aby urządzić się w tym stylu. Wystarczy przestrzegać kilku zasad przy wystroju wnętrz i malowaniu ścian. Dzięki temu stworzymy niepowtarzalne aranżacje, które będą zachwycać minimalizmem i elegancją.

Jak urządzić kuchnię w stylu industrialnym?

Mieszkanie w stylu loft ma być przede wszystkim przestronne, tyczy się to także kuchni, dlatego urządzając ją pilnujmy, by znalazły się tam tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Dzięki temu pozostanie tam dużo wolnego miejsca. Wrażenie przestronności stworzymy również za pomocą odpowiedniego oświetlenia, dobrym pomysłem będą także białe meble kuchenne, które będą się stapiać z jasnymi ścianami. Ciekawym rozwiązaniem będzie zburzenie ściany między salonem a kuchnią, w ten sposób sprawimy, że kuchnia będzie się wydawać większa. Meblem, który będzie w takim wypadku odgradzał od siebie oba te pokoje będzie stół kuchenny. Świetnie sprawdzi się tutaj zwłaszcza podłużny blat, nad którym zawiesimy proste lampy. Należy zadbać także o to, by meble kuchenne miały jedną wysokość, dzięki temu podkreślą one prostotę wystroju. Możemy postarać się znaleźć takie stoły, szafki i blaty, które będą swym wyglądem nawiązywać do stylu przemysłowego. W przypadku dodatków ograniczmy się do absolutnego minimum ‒ wystarczy przykładowo jedna wyrazista grafika powieszona na ścianie.

Jak pomalować kuchnię w stylu loft?

Mieszkanie w stylu industrialnym wymaga kolorów, które optycznie powiększą wnętrza. W kuchni świetnie sprawdzą się rozmaite odcienie szarości i biel. Aby ożywić dość surowy wygląd tak pomalowanego pomieszczenia jedna ze ścian może mieć bardziej wyrazisty, ale przy tym dość stonowany kolor, np. turkusowy albo ciemną ceglastą czerwień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *