Poznajmy bliżej gąbeczki do makijażu

Podkład, bronzer czy róż w płynie, korektor można nakładać nie tylko palcami czy pędzlem, ale również gąbeczką. Gąbki do makijażu cieszą się ogromną popularnością i są chętnie wybierane przez kobiety, którym zależy na tym, aby makijaż wykonany był perfekcyjnie. Poznajmy bliżej gąbeczki do makijażu.

Do czego przeznaczone są gąbki do makijażu?

Gąbki do makijażu przeznaczone są do nakładania płynnych kosmetyków. To właśnie dlatego z ich pomocą można nakładać te rodzaje kosmetyków, które wymieniliśmy we wstępie. W sprzedaży dostępne są gąbki do makijażu o różnym kształcie. Wybierać można między gąbkami trójkątnymi, owalnymi i okrągłymi. Gąbki do makijażu różnią się również wielkością. Osoby początkujące powinny sięgać po gąbki mniejszej wielkości.

Końce różnej wielkości

Gąbeczki do makijażu mają końce różnej wielkości. Te grubsze wykorzystuje się do nakładania kosmetyku w łatwo dostępne miejsca. Węższy koniec sprawdza się w przypadku tych miejsc, do których dostęp jest nieco ograniczony. Przykładem są skrzydełka nosa, a także okolice oczu, które wymagają większej precyzji.

Jak dbać o gąbeczkę?

Gąbeczka do makijażu musi być utrzymywana w czystości. Każda kobieta, która zdecydowała się na używanie gąbeczki powinna o tym pamiętać. Najlepiej czyścić ją po każdym użyciu. Do mycia gąbeczki do makijażu używamy zimnej bądź letniej wody. UWAGA: gąbeczki nigdy nie należy myć gorącą wodą. Gąbka jest bowiem wykonana z delikatnego materiału, którego struktura może zostać zniszczona przez zbyt ciepłą wodę. Aby mycie było skuteczniejsze, warto do wody dodać odrobinę mydła.

Gdzie kupić gąbeczkę do makijażu?

Gąbeczki do makijażu można obecnie kupić bez żadnego problemu. Znajdziemy je praktycznie w każdej drogerii. Jeśli nie mamy takiego sklepu w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, możemy zdecydować się na zrobienie zakupów za pośrednictwem Internetu. To niezwykle wygodny sposób kupowania nie tylko gąbeczki, ale również rozmaitych kosmetyków. Nie wymaga bowiem nawet na chwilę wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *