Planujesz zakup pierwszego w życiu samochodu? Zatem już wkrótce staniesz przed koniecznością ubezpieczenia swojego pojazdu w ramach obowiązkowej polisy OC. Zanim zdecydujesz się podpisać umowę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, koniecznie porównaj ceny polis. Może się okazać, że za ubezpieczenie samochodu przyjdzie Ci zapłacić znacznie mniej, niż początkowo zakładałeś.

Na wstępie zaznaczamy, że porównanie nie powinno odbywać się drogą „maratonu”. W dobie rozwiniętych usług online, bez najmniejszego problemu porównasz stawki bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę ubezpieczyciela i skorzystać z dostępnego narzędzia, z pomocą którego łatwo i szybko obliczysz kwotę składki ubezpieczenia OC. Kalkulator jest bardzo intuicyjny w obsłudze, jednak wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z motoryzacją, może mieć problemy z udzieleniem właściwej odpowiedzi na poszczególne pytania. Jak zatem poprawnie wypełnić wszystkie rubryki kalkulatora OC? Służymy pomocą.

Kalkulator OC od A do Z

Czasami zdarza się, że poszczególne kalkulatory nieznacznie różnią się między sobą, w praktyce okazuje się jednak, że w większości tabelek pytania są identyczne (choć czasami różnią się kolejnością). Pierwsza część to dane pojazdu, którego ma dotyczyć ubezpieczenie. Wpisujemy tu informacje na temat marki, modelu, typu nadwozia, liczbie miejsc dla pasażerów, daty produkcji, daty zakupu, pochodzenia (krajowy bądź zagraniczny), pojemności skokowej silnika czy rodzaju zasilania. Jeżeli którekolwiek z tych pytań sprawi Ci trudność, stosownej informacji poszukaj w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.

Wniosek kolizji

W dalszej części podajemy nasze dane personalne. Informacje, które przekażemy ubezpieczycielowi mają bardzo duży wpływ na finalną wysokość składki, zatem polecamy skrupulatnie wypełnić każdą z dostępnych rubryk. Ostatnia część to przebieg dotychczasowego ubezpieczenia. Nie dotyczy ona osób, które pierwszy raz przystępują do ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli jednak masz już przeszłość ubezpieczeniową, np. jako współwłaściciel pojazdu, koniecznie wprowadź te informacje do kalkulatora.

Jedna odpowiedż do “Jak korzystać z kalkulatora OC?

    • Author gravatar

      Dowiedziałem się, jak szybko i łatwo porównać oferty ubezpieczenia OC i znaleźć najlepszą opcję. Teraz czuję się pewniej i bardziej świadomy przy wyborze polisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *